Cestovní pojištění lze v akci pořídit výhodněji

Blíží se hlavní sezóna dovolených, během které se miliony Čechů vydávají k moři, do hor, lázní, nebo za památkami. Kromě výběru destinace, způsobu dopravy a kategorie ubytování bychom určitě neměli zapomenout na vhodné cestovní pojištění. Může nám ušetřit obrovské množství problémů v případě, že během dovolené onemocníte, nebo utrpíte nějaký úraz. Takové pojištění není nutnou podmínkou spokojeného cestování jen pro dospělé, ale ještě více pro rodiny s dětmi a rovněž i aktivní sportovce. Také nabídku v této kategorii ovlivňují akce, díky nimž můžete získat pojištění buď levněji, nebo za výhodnějších podmínek.

Obecně platí, že určitě obdržíte lepší cenu při pojištění celé rodiny či skupiny osob, případně při sjednání cestovního pojištění bez návštěvy kamenné pobočky, tedy online nebo telefonicky. Pojištění můžete získat i zcela zdarma jako bonus k jinému finančnímu produktu, například ke kreditní kartě. Nebo si můžete pořídit cestovní pojištění celoroční za výhodných podmínek například ke svému běžnému účtu, případně s výraznou slevou proti opakovaným jednorázovým pojistkám.

Tak například Česká pojišťovna momentálně nabízí krátkodobé s rodinnou slevou v balíčku K moři. V tomto balíčku mají děti do 6 let pojištění zdarma a děti do 18 let slevu 50 %. Další sleva 10 % je při sjednání online, nicméně slevy se nesčítají a je vám vybrána nejvýhodnější nabídka. Kromě léčebných výloh je součástí pojištění úrazu, zavazadel a odpovědnosti. Výhodou je, že zapomětliví ho vyřídí klidně i hodinu před odjezdem. Veškeré asistenční služby jsou v českém jazyce. Díky cestovnímu pojištění mohou pojištění získat odškodnění až 480 € na osobu v případě komplikací s letem v důsledku zpoždění a zrušení letu, případně zpoždění návazného letu, nebo je-li pojištěné osobě odepřen nástup do letadla.

AXA Assistence má aktuálně dočasně o 50 % sníženou cenu cestovního pojištění, které obsahuje kromě pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb také úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody, pojištění zavazadel, včetně osobních dokladů, pojištění cesty letadlem (při zpoždění či zrušení letu a zpoždění zavazadel). A sjednat lze i další připojištění pro sportovce. Pojišťovna VZP zase nabízí slevu 10 % všem pojištěncům VZP, 30 % členům Klubu pevného zdraví a rovněž 10 % při sjednání pojistné smlouvy online. I zde můžete uzavřít pojistnou smlouvu ještě v den odjezdu.

Slevu za online sjednání poskytuje také ČSOB pojišťovna, Uniqua a Komerční pojišťovna (všechny 10 %), Generali Pojišťovna (15 %), Axa Pojišťovna (20 %) a Kooperativa (10 až 40 % dle typu pojištění). Pojišťovna Alianz nabízí výhodnější podmínky, například neomezené léčebné výlohy, pojištění více než 150 sportů bez navýšení ceny, bezplatné prodloužení cestovního pojištění v případě nečekaných situací v cílové zemi.

Celoroční cestovní pojištění ke kartám nabízí například Komerční banka už za 20 Kč měsíčně, nebo Equa bank k běžnému účtu od 49 Kč měsíčně pro jednotlivce a od 69 Kč měsíčně pro rodiny. Cestovní pojištění zdarma poskytuje Moneta Money Bank ke kartě MasterCard Gold.

Připojištění kryje další rizika nad rámec základního cestovního pojištění. Tak například Axa Pojišťovna umožňuje připojištění chronických onemocnění. Další častá připojištění souvisejí s automobilem a jeho případnými poruchami, nebo také s ochranou domova během dovolené před poruchami, jako je třeba prasklé potrubí, nebo před nevítanou návštěvou zlodějů. Oblíbené je také připojištění storna zájezdů.

Ať už si vyberete jakékoli cestovní pojištění, pojistné limity volte pokud možno co nejvyšší. Rozdíl v ceně je minimální a vysoká pojistka vás může zachránit, pokud onemocní více členů domácnosti, nebo je léčení komplikované a návrat domů se neobejde bez zdravotnické asistence.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *