Peníze před Vánocemi můžete mít skutečně rychle

Předvánoční období je hlavní sezónou nejen pro obchodníky v kamenných prodejnách, na trzích i na internetu, ale také pro banky či nebankovní společnosti, které nabízejí úvěrové produkty. A pokud peníze skutečně potřebujete, můžete je mít na účtu skutečně rychle. Na trend schvalování půjčky v řádu minut totiž postupně najíždí i banky.

Například Česká spořitelna aktuálně nabízí „Půjčku bez papírů“, kde od schválení připíše peníze na účet klienta do 15 minut a vše se vyřizuje online bez nutnosti chodit na pobočku. Nabídka je ale omezena několika podmínkami. Kromě běžné podmínky věku nad 18 let, tuzemského mobilního čísla a e-mailu, ještě potřebujete:

 • občanský průkaz vydaný po roce 2005
 • osobní účet na jméno žadatele o půjčku, na které chodí pravidelný příjem, v jedné z šesti bank: Česká spořitelna, ČSOB (včetně Poštovní spořitelny), Equa bank, Komerční banka, Moneta Money Bank, Raiffeisenbank
 • elektronický výpis z internetového bankovnictví účtu ve formátu pdf
 • dostatečný příjem z jednoho z uvedených zdrojů:
  • příjem ze zaměstnání (pracovní poměr na dobu neurčitou, nesmí být ve zkušební ani výpovědní lhůtě)
  • důchod
  • mateřský nebo rodičovský příspěvek

Trochu diskriminační je nabídka k podnikatelům a živnostníkům, protože příjmy z podnikání či OSVČ pro tuto půjčku nestačí.

Po vyplnění žádosti na internetu ji banka posoudí a v případě schválení peníze okamžitě posílá. Výhodou je, že za uzavření půjčky ani za její vedení nechce banka žádné poplatky. Navíc při řádném splácení odpustí klientovi i několik splátek (dle výše úvěru a doby jeho splácení až 15 splátek).

Kompletně online si můžete vyřídit půjčku i u nováčka na bankovním trhu Hello bank. I když, o nový subjekt na trhu se jedná jen zdánlivě. Do podoby Hello bank se proměnila dřívější společnost Cetelem, která úvěrové produkty na českém trhu jako nebankovní firma poskytovala řadu let. Aktuálně nabízí stávajícím i novým klientům Hello půjčku s úrokovou sazbou už od 5,9 % a maximálním RPSN 11,45 %. I tento úvěr můžete získat online z domova, pokud už máte nějaký produkt u Hello bank, bude vám stačit jen platný občanský průkaz. Pokud nejste klienti Hello bank, budete kromě občanky potřebovat ještě jeden doklad, potvrzení o příjmu a aktuální výpis z účtu.

Klidně i o víkendu, ale dráž

Velmi rychle můžete získat peníze také od jednoho z největších nebankovních poskytovatelů společnosti Provident. Peníze můžete mít od ní velmi rychle a zadarmo, nebo naopak poměrně draho. Nabízí tři typy půjček:

 • Provident Start
 • Zelená půjčka v hotovosti
 • Modrá půjčka na účet

Provident Start můžete mít zcela zdarma, pokud o ni žádáte poprvé. Získáte tak až 9000 Kč na maximálně tři měsíce a hotově ji můžete dostat už při podpisu smlouvy od obchodního zástupce u vás doma, na účet do 3 dnů. Pokud ji ve sjednaném termínu splatíte, neplatíte žádné poplatky ani úroky.

Zelenou půjčku dostanete v hotovosti při podpisu smlouvy také až domů a klidně i o víkendu. Můžete si tak půjčit 6 000 až 90 000 Kč a splácet týdně či měsíčně až 2 roky. Ale za pohodlí si připlatíte. Roční úroková sazba je 29 % a RPSN začíná na 106 %. Také splátky jsou hotově a jezdí si pro ně obchodní zástupce. Výhodou je, že podmínky jsou pevně dané a nemohou se nijak změnit a navíc se můžete spolehnout na tzv. splátkové prázdniny zdarma. Pokud se dostanete do finančních problémů, splátku si můžete bez jakékoli sankce odložit, a to i opakovaně.

Modrá půjčka je podobná, ale peníze dostanete na účet a bankovním převodem i půjčku splácíte. Můžete si půjčit od 10 000 do 130 000 Kč a peníze na účtu budete mít do 3 dnů. Doba splatnosti je od 12 do 36 měsíců, úrok je rovněž 29 % a RPSN je dle výše úvěru a délky splácení od 60,27 % a výš. I Modrá půjčka má splátkové prázdniny zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *