Půjčte si výhodněji – využijte akční nabídky

Pokud si potřebujete půjčit peníze, je dobré si porovnat více nabídek úvěrů. A chcete-li si půjčit výhodněji, zjistěte si, která banka či nebankovní společnost má právě nějakou speciální akční nabídku. Můžete získat různé výhody jako:

  • nižší úrok i RPSN
  • vrácení splátek
  • speciální bonus při využití jiného finančního produktu
  • možnost odložit si bezplatně splátku
  • odpuštění poplatků atd.

Chtěli bychom vás pravidelně upozorňovat na zajímavé akce, noviny ve světě půjček a doporučit vám způsob, jak se dá i při půjčování peněz ušetřit. Ale u každé akční nabídky si přečtěte kompletně všechny podmínky, za jakých můžete takovou nabídku získat. A nezapomínejte ani na to, že třeba vrácené splátky zpět nezískáte, pokud úvěr splatíte celý předčasně, nebo pokud se se splátkami opozdíte. Ale pokud to jde, využijte je, akční nabídka ale může váš úvěr zásadně zlevnit, a to až o desítky tisíc korun.

HOME CREDIT slaví výročí a vrací splátky

Jednou z aktuálních akcí je až 20 splátek, které vrací Home Credit v rámci oslav svých 20 let existence na trhu. Konkrétní počet splátek, které by se při řádném splácení vrátily na účet klienta, závisí na výši úvěru a délce splácení. Když si například půjčíte 50 000 Kč na 60 měsíců, dostanete zpět 5 splátek. Když si ale půjčíte 150 000 na 84 měsíců, dostanete zpět 15 splátek, u stejné sumy na 96 měsíců se vám vrátí dokonce všech 20 splátek. Vedení účtu, mimořádná splátka i předčasné splacení celé půjčky je zdarma.

Když dva jsou víc než jeden

Pro všechny, kteří mají společnou adresu s někým dalším, nabízí Cofidis Partnerskou půjčku s úrokem 5,89 %. Nemusí se jednat jen o manželský pár, ale klidně třeba o matku s dcerou, otce se synem, či sourozence. Stačí při žádosti o půjčku ve formuláři zvolit možnost „žádám s partnerem“ a zadat rodné číslo dotyčné osoby.

Akční nabídky mají i banky

Také banky se snaží nalákat co nejvíce klientů. Tak například Česká spořitelna momentálně nabízí odpuštění až 15 splátek, pokud si klient vezme novou půjčku, nebo si nechá již existující úvěry zkonsolidovat, a zároveň bude celková doba splácení minimálně 24 měsíců. Raiffeisenbank nabízí Rychlou půjčku s bonusovou sazbou 4,9 % při řádném splácení. Také Komerční banka nabízí akční úrokovou sazbu už od 4,9 % p. a. Při aktivním používání běžného účtu v UniCredit Bank můžete získat slevu na úrokové sazbě ve výši 2 % p. a. Minutová půjčka od Equa bank má momentálně akční sazbu RPSN už od 5,9 %. Moneta Money Bank zase garantuje u všech půjček nad 200 tisíc korun pevnou úrokovou sazbu ve výši 6,9 % p. a.

Na co si dát pozor

Při výběru si půjčky srovnejte, ale porovnávejte stejné parametry. Úroková sazba je jistě důležitá, ale základním srovnávacím parametrem je právě RPSN (roční procentní sazbu nákladů). Ta jediná uvádí všechny náklady, které u dané půjčky zaplatíte za 1 rok (úrok, poplatek za uzavření, poplatek za vedení atd.), takže díky RPSN si pak můžete jednotlivé nabídky snadno porovnat.

První vyhrání z kapsy vyhání

Nekývejte na první nabídku. Pro řadu nebankovních společností, ale i bank potenciální klienty obvolávají externí call centra. Zavolají vám, nabídnou vám „skvělou“ nabídku přesně pro vás, ale dost často na vás tlačí, abyste na ni kývli okamžitě. Jenže pokud byste si to nechali projít hlavou, nebo zkusili o půjčku požádat sami třeba online, můžete dostat ještě výhodnější podmínky. Pár hodin, které budete potřebovat pro porovnání několika různých akčních půjček, vás určitě nezabije a vy tak můžete ušetřit hodně peněz. Hlavně se nenechte od nikoho do čehokoli tlačit a pamatujte si, že před podpisem byste měli dostat všechny parametry půjčky písemně, abyste si úvěr mohli promyslet.

Comments
  1. 6 roky ago

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *